عقیده طناز طباطبایی تهیه کننده سینمایی

عقیده: طناز طباطبایی تهیه کننده سینمایی بازیگران سینمای داستان برنامه نمایش مجموعه برنامه

گت بلاگز اخبار پزشکی توقف تصویر العمل آلرژیک پیش از وقوع

محققان دانشگاه دانمارک یک آنتی بادی تازه یافتند که با استفاده از آن می‌توان تصویر العمل آلرژیک را پیش از وقوع، متوقف کرد. 

توقف تصویر العمل آلرژیک پیش از وقوع

توقف تصویر العمل آلرژیک پیش از وقوع

عبارات مهم : آلرژی

محققان دانشگاه دانمارک یک آنتی بادی تازه یافتند که با استفاده از آن می توان تصویر العمل آلرژیک را پیش از وقوع، متوقف کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، تصویر العمل آلرژیک در واقع تصویر العمل شدید سیستم ایمنی بدن نسبت به مواد عادی مانند بادام زمینی هست. زمانی که یک ماده عامل حساسیت یا آلرژن وارد بدن می شود، سیستم ایمنی شروع به تولید مقادیر بسیار زیادی از یک نوع خاص آنتی بادی موسوم به IgE می کند. این آنتی بادی نوعی مولکول بزرگ به شکل Y است که خود را به سلول های ایمنی می چسباند و ترکیبات شیمیایی را جهت حمله به مهاجم تولید می کند.

توقف تصویر العمل آلرژیک پیش از وقوع

این ترکیبات شیمیایی به خاص هیستامین موجب بروز عوارض آلرژی در بدن می شوند. داروهای ضد آلرژی نیز معمولا این ترکیبات یا گیرنده های آن ها را در بدن نشانه قرار می دهند تا از بروز عوارض آلرژی جلوگیری کنند.

اما محققان یک آنتی بادی تازه موسوم به 026 sdab را شناسایی کردند که با نشانه گرفتن IgE قادر است مانع وقوع تصویر العمل آلرژیک شود. این آنتی بادی در بدن لاماها، گونه های متفاوت شترها و ماهی های غضروفی تولید می شود و در بدن انسان از رسیدن IgE به دو نوع گیرنده CD23 و FceRI جلوگیری می کند. بدهید ترتیب صرف نظر از میزان تولید مولکول های IgE عدم دریافت آن ها به وسیله گیرنده ها مانع ایجاد تصویر العمل آلرژی می شود.

محققان دانشگاه دانمارک یک آنتی بادی تازه یافتند که با استفاده از آن می‌توان تصویر العمل آلرژیک را پیش از وقوع، متوقف کرد. 

محققان امیدوارند با استفاده از نتیجه های این تحقیقات بتوانند روش های درمانی جدیدی را جهت آلرژی اختراع کنند.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Communications انتشار یافته است.

واژه های کلیدی: آلرژی | ایمنی | تصویر | محققان | تحقیقات | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz