عقیده طناز طباطبایی تهیه کننده سینمایی

عقیده: طناز طباطبایی تهیه کننده سینمایی بازیگران سینمای داستان برنامه نمایش مجموعه برنامه

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تمام شرح راجع به طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن

ماه گرفتگی کامل سال 2018 در 27 تا 28 ژوئیه رخ خواهد داد. این ماه گرفتگی‌ طولانی‌ترین ماه گرفتگی است که در قرن بیست و یکم رخ خواهد داد.

تمام شرح راجع به طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن

تمام شرح راجع به طولانی ترین ماه گرفتگی قرن

عبارات مهم : تهران

ماه گرفتگی کامل سال 2018 در 27 تا 28 ژوئیه رخ خواهد داد. این ماه گرفتگی طولانی ترین ماه گرفتگی است که در قرن بیست و یکم رخ خواهد داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک تایمز، این ماه گرفتگی موسوم به “ماه سرخ”(blood moon) فاز کامل خود را در یک ساعت و 43 دقیقه در 27 ژوئیه، زمانیکه “قمر زمین” به رنگ قرمز یا قهوه ای پر زرق و برق نمایش داده می شود، به آخر خواهد رساند. این مناسبت آسمانی آینده نگری شده است تقریبا چهار ساعت به طول می انجامد.

طی این ماه گرفتگی، ماه به رنگ قرمز تیره یا قرمز مایل به قهوه ای ظاهر می شود، ولی به طور کامل تاریک نمی شود، لیکن بخشی از نور خورشید که از طریق جو زمین عبور می کند در اطراف لبه زمین خم می شود و به سطح ماه می افتد.

تمام شرح راجع به طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن

تمام رنگ های روشن مانند رنگ قرمز تیره یا نارنجی در ماه گرفتگی ماه ژوئیه نمایش داده می شوند. همچنین “پراکندگی رایلی”(Rayleigh scattering)، ذرات سبز و بنفش رنگ در آسمان را که طی ماه گرفتگی ایجاد شده است بودند را از بین خواهد برد.

“پراکندگی رایلی” نوعی پراکنش کشسان نور یا سایر امواج الکترومغناطیس است که به وسیله ذرات کوچک تر از طول موج، حتی اتم ها یا مولکول ها اتفاق می افتد.

ماه گرفتگی کامل سال 2018 در 27 تا 28 ژوئیه رخ خواهد داد. این ماه گرفتگی‌ طولانی‌ترین ماه گرفتگی است که در قرن بیست و یکم رخ خواهد داد.

به طور معمول، در هر سال دو ماه گرفتگی رخ می دهد، ولی همه آنها ماه گرفتگی کامل محسوب نمی شوند.

این ماه گرفتگی کامل از ساعت 15:30 به وقت منطقه زمانی شرقی(12 شب به وقت تهران) و تا ساعت 17:13 به وقت منطقه زمانی شرقی(1:43 بامداد به وقت تهران) رخ خواهد داد . اوج ماه گرفتگی در ساعت 16:21 منطقه زمانی شرقی(51 دقیقه بامداد به وقت تهران) اتفاق خواهد افتاد.

این ماه گرفتگی در سراسر آفریقای شرقی و آسیای مرکزی و تا حدودی در آفریقای غربی، آسیای شرقی، آمریکای جنوبی، اروپا و استرالیا قابل رویت خواهد بود ولی جهت افراد ساکن آمریکای شمالی قابل مشاهده نخواهد بود.

تمام شرح راجع به طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن

واژه های کلیدی: تهران | ماه گرفتگی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz