عقیده طناز طباطبایی تهیه کننده سینمایی

عقیده: طناز طباطبایی تهیه کننده سینمایی بازیگران سینمای داستان برنامه نمایش مجموعه برنامه

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی جدایی مغز از جمجمه

آن ها که به ساختمان شماره 1600 خیابان پنسیلوانیا ورود می کنند، باید بدانند که بر روی کارت عبور و مرور ارزش علاوه بر ثبت مشخصات شخصی و عنوان پیشه ای که در آن به

جدایی مغز از جمجمه

جدایی مغز از جمجمه

عبارات مهم : مردان

آن ها که به ساختمان شماره 1600 خیابان پنسیلوانیا ورود می کنند، باید بدانند که بر روی کارت عبور و مرور ارزش علاوه بر ثبت مشخصات شخصی و عنوان پیشه ای که در آن به فعالیت می پردازند،یک «تاریخ انقضا» نیز درج شده است هست. ورودی های تازه به کاخ سفید بی شک تفهیم شده است اند

جدایی مغز از جمجمه

که دیر یا سریع تاریخ مصرفشان به اتمام می رسد و کوچک و بزرگ، خرد و کلان ممکن است حتی پیش از وقت سررسید انقضایشان، منقضی شوند و به صف مردان مستعفی یا اخراج شده است کاخ سفید بپیوندند. صفی که پیشتر به شکل ماهانهاما اکنون به صورت روزانه بر طول آن افزودهمی شود و دور از ذهن به نظر نمی آید که آخرین فردحاضر در این صفِ طویل خود دونالد ترامپ باشد.

نه تنها در ذهن زنان و مردان آمریکایی که حتی در افکار سایر ملت ها در اقصی نقاط کره خاکی، جدایی استیو بنن از دونالد ترامپ امری محال به نظر می رسید و حتی تصور آن هم در اندیشه ها پدیدار نمی شد.

آن ها که به ساختمان شماره 1600 خیابان پنسیلوانیا ورود می کنند، باید بدانند که بر روی کارت عبور و مرور ارزش علاوه بر ثبت مشخصات شخصی و عنوان پیشه ای که در آن به

اما ترامپ در طول 6 ماه گذشته نشان داده است که برایش «هیچ غیر ممکنی ممکن نیست» و با قدرتی که در مشت دارد می تواند انسان ها را به اوج ببرد و به تماشای افول آن ها بنشیند.هنوز امضای استعفای بنن مشاور ارشد مدیر جمهوری ایالات متحده و رهبر استراتژیست های کاخ سفید بر روی برگه خشک نشده بود که عصر روز گذشته کارل ایکان مشاور خاص ترامپ نیز به جمع مردان مستعفی ساختمان 1600 خیابان پنسیلوانیا پیوست. استعفاهای روزانه مقامات ارشد از یک سو و خروج استیو بنن مبدع طرح ممانعت از ورود مردمان 7 کشور به خاک آمریکا از دیگر سو، از آینده نامعلوم ایالات متحده آمریکا خبر می دهد.

**

هراس از آینده ترامپ

«ریاست جمهوری ترامپ که ما (این همه) برایش جنگیدیم و پیروز شدیم، به آخر رسید.» این گزاره را یکی از افراد عادی حاضر در کمپین انتخاباتی ترامپ بیان نکرده است بلکه آن را «استیو بنن» مغز متفکر دونالد ترامپ، رهبر استراتژیست های کاخ سفید و به گمان کنشگران عرصه سیاست، خطرناک ترین سیاستمدار دنیا به زبان آورده است.

جدایی مغز از جمجمه

همان فردی که نامه استعفایش در روز جمعه در صدر اخبار رسانه های دنیا قرار داده شد چراکه ترامپ ، بنن را مغزی در خارج از جمجمه خودش می نامید و آنطور که روزنامه واشنگتن پست گزارش داده بود، مرد مستعفی کاخ سفید طراح منع ورود مردمان 7 کشور دنیا به خاک ایالاتمتحده و همینطور کشیدن دیوار مکزیک بوده هست. استیو بنن کارگردان مستندهای کوسه های درنده خو، تندبادهای غرّان و ابرهای قارچی که زمانی متون صحبت دونالد ترامپ چه پیشو چه بعد از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده به رشته تحریر درآورده بود، اکنون بر این باور است که عمر حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید به آخر رسیده است.

مدیر سایت برایت بارت، همان تارنمایی که مروج افکار نژادپرستانه است و زمانی هم باراک اوباما را به علت رنگین پوست بودنش به استهزاء گرفته بود، بر این باور است که شعارهای پوپولیستی، جمهوری خواهان سنتی و همینطور خانواده ترامپ مسبب خروج او از کاخ سفید بوده اند. اطراف خروج بنن64 ساله که او را زمانی پرزیدنت بنن می خواندند و از او به عنوان مدیر جمهور در سایه سخن می گفتند هنوز هیچ یک از مقامات کاخ سفید واکنشی نشان نداده اند و عامل جدایی مغز ترامپ از تنه اش را تاکنون کسی بیان نکرد هست. تنها تحلیل های کارشناسان پرسشها سیاسی از هراس بنن از آینده متزلزل ترامپ خبر می دهند و این واهمه را علت جدایی مغز از جمجمهمی دانند.

آن ها که به ساختمان شماره 1600 خیابان پنسیلوانیا ورود می کنند، باید بدانند که بر روی کارت عبور و مرور ارزش علاوه بر ثبت مشخصات شخصی و عنوان پیشه ای که در آن به

چرا که بعد از مواضع ضد و نقیض دونالد ترامپ راجع به تظاهرات نژاد پرستان سفید پوست آمریکا در منطقه شارلوتزویل، میزان محبوبیت مدیر جمهوری آمریکا به حداقل رسیده است و حتی جمهوری خواهان مطرحی چون سناتورمک کین هم بیزاری خود را از او اعلام کرده اند. همین اتفاق هم بنا به گفته کارشناسان منجر به بازگشت بنن به سایت برایت بارت شده است است.

**

جدایی مغز از جمجمه

سرگردانی ترامپ

اما بنا به باور علی بیگدلی، کارشناس پرسشها بین الملل و استاد دانشگاه علت خروج استیو بنن، مشاور ارشد ترامپ را باید در رویکرد متغیر ترامپ جستجو کرد. او در این باره به«آفتاب یزد» گفت:« ترامپ از همان آغازین روزهای روی کارآمدنش به علت تلوّن واکنش‌ها سیاسی اش که با هیچ یک از الگوهای سیاست های آمریکا همخوانی نداشت، دچار یک نوع سرگردانی در اداره کشور شد. به خصوص در حوزه هایی که به طور مستقیم تحت اختیارش بوده هست، هیچ ثبات قدم سیاسی نداشت. »

وی افزود:« براساس آمار انتشار یافته در کاخ سفید از وقت روی کار آمدن ترامپ تا به امروز 25 نفر از مقامات ارشد به نهاد ریاست جمهوری آمده اند ولی چندی بعد یا اخراج شده است و یا استعفا داده اند که این اتفاق به علت بی تجربگی ترامپ در کنش سیاسی رخ داده است .» بیگدلی ادامه داد:« یک چنین سستی در تصمیم گیری های نظام سیاسی آمریکا به خصوص در چند روز گذشته با اظهارنظرهای متفاوتی که در خصوص درگیری های نژادپرستانه داشته هست، سطح محبوبیت او را از تمام روسای جمهوری آمریکا پایین تر آورده و به 30 درصد رسانده است به طوری که هر روز بحث استیضاحش مطرح می شود.

شک و تردیدهای موجود در کاخ سفید حاکی از آن است که آیا ترامپ به آینده نیکلسون دچار خواهد شد و کنگره به او پیشنهاد استیضاح خواهد داد و او قبل از استیضاح ناچار به استعفا و کناره گیری خواهد شد یا آنکه مثل کلینتون به دادگاه کشیده می شود . مجموع همین پرسشها هم باعث شده است تا اطرافیان ترامپ فرار را بر قرار ترجیح دهند.»

**

مردان تاریخ مصرف گذشته!

تنها 202 روز از زمانی که دونالد ترامپ مدیر جمهوری ایالات متحده به اتاق بیضی شکل کاخ سفید ورود کرد و تصویری از او و استراتژیست هایش منتشر شد، می گذرد. طنز تلخ سرنوشت آنجایی است که تمامی مردان حاضر به جز دو نفر از آنها یا استعفا داده و یا اخراج شده است اند. مایکل فلین (مشاور امنیت ملی)، استیو بنن(مشاور ارشد)، رینس پریبوس (رئیس دفتر) و ارزش اسپایسر (سخنگوی کاخ سفید) خروجی های اتاق فکر ترامپ هستند و تنها مایک پنس معاون او بازمانده استراتژیست های مدیر جمهوری ایالات متحده هست. والتر شوئب (رئیس دفتر ملاحظات اخلاقی کاخ سفید)، جف سشنز (دادستان کل و وزیر دادگستری)، والتر شوئب (رئیس دفتر ملاحظات اخلاقی)، مارک کورالو (سخنگوی تیم حقوقی مدیر جمهوری)، دیوید رنک (سرپرست سفارت آمریکا در پکن) و مایک دوبکه (مدیر ارتباطات مدیر جمهوری آمریکا) تنها شماری از اخراج شده است ها یا مستعفی های دولت دونالد ترامپ هستند.

**

اگر ترامپ برود، شرایط عوض کردن خواهد کرد

کاخ سفید این روزها نظاره گر آمد و شد مردانی است که یا مهر استعفا برروی کارتهای عبور و مرورشان حک شده است است و یا مهر استخدام. تندروها و افراطیون دولت آمریکا یا به بیان بهتر آنهایی که به افکار دونالد ترامپ نزدیک تر بودند یک به یک در حال ترک ساختمان شماره1600 هستند و در عوض افرادی جایگزین آن هاشده اند که تلاش در بازگرداندن زمام امور به دستان

ترامپ دارند. این اتفاق سوالی را مطرح می کند مبنی بر اینکه آیا خروج مردان تندرو و افراطی از کاخ سفید و حضور جمهوری خواهانی رئال، در نهایت به سود کشورهایی چون کشور عزیزمان ایران خواهد بود یا نه.

که در این باره بیگدلی ، کارشناس مسائلبین الملل به «آفتاب یزد» گفت: « ترامپ و نزدیکانشبه شاخه ای از حزب جمهوری خواه تعلق دارند که دارای شخصیتی بیگانه ستیز هستند و تنها جهت آمریکایی های سفیدپوست ارزش اجتماعی قائل هستند. این جمعیت بسیار خطرناک و منحرف هستند و با رنگین کمان ها مخالفند. به نظر من با رفتن شخصیتی مثل بنن هم تغییری در شرایط کشور عزیزمان ایران به وجود نخواهد آمد. ترامپ خود به طیف تندروهای آمریکایی تعلق دارد. خود ترامپ مبدع پروژه کشور عزیزمان ایران هراسی و کشور عزیزمان ایران ستیزی بوده است . تنها اگر ترامپ برود شرایط به نفع کشور عزیزمان ایران تغییرخواهد کرد.»

اخبار سیاست خارجی – آفتاب یزد

واژه های کلیدی: مردان | آمریکا | آمریکایی | دونالد ترامپ | ریاست جمهوری | ایالات متحده | خانواده ترامپ | دولت دونالد ترامپ | انتخابات ریاست جمهوری | دونالد ترامپ در کاخ سفید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz